Baseball-Prep

All-TCAL-Rock

First Team

Kevin Flemer (St. Mary's) Sr., Devin Mahoney (SM) Sr., James Terrell (St. Patrick-St. Vincent) So., Kasey Wallace (Pinole Valley) So., Kyle Kruger (PV) Jr., Josh Lopez (Salesian) Sr., Zack Boyett (Sal) Sr., Adarius Pickett (El Cerrito) Jr., Alex Wing (EC) Sr.

Second Team

Perry Van Eckhardt (EC) Jr., Garrett Mann (PV) Sr., Ryan Delaney (EC) Sr., Niko Aldaco (SM) So., Andrew Wirth (Albany) Sr., Robert Wu (Alb) Sr., Trevor Thomas (Sal) Sr., Will Goike (SPSV) Sr., Jeffrey Kersten (PV) So.

Honorable Mention

Jabari Jaymes (SPSV) Sr., Austin Fitzpatrick (SPSV) Sr., Troy Nixon (SPSV) Sr., Joe Tregle (SPSV) Sr., Gemi Griffien (SPSV) Sr., Ricky Fagundes (SPSV) Sr., Alex Melendez (PV) Jr., Cameron Fulton (PV) Sr., Jake Banuelos (PV) Sr., Kevin Whitaker (Sal) Fr., Malik Eddy (SM) Sr., Max Goldstein (SM) Jr., Nick Ultscn (SM) So., Jake Johnson (Alb) Jr., Michael Robin (Alb) Sr., Jack Robinson (Alb) Sr.

All-TCAL-Stone

First Team

Robert Hansen (St. Joseph Notre Dame) Jr., Allen Ressler (John Swett) Sr., Christian Sadler (Hercules) Jr., Justin Brown (SJND) Sr., Roman Sadler (Herc) Sr., Anthony Vasquez (Herc) Jr., Rome Watson (De Anza) Jr., Brandon Boatwright (John Swett) Jr., Armando Gomez (Richmond) So.


Advertisement

Second Team

Zac Allridge (SJND) Jr., Steve Manzo (SJND) Fr., Romell Banagan (Herc) Sr., Vernon Bussey (JS) Sr., Ernie Timoteo (Kennedy) So., Ricardo Sanchez (Kenn) Jr., Johnathan De Le Cruz (Rich) So., Dario Pedracci (JS) Jr., Eric Silvia (Rich) So.

Honorable Mention

Christian Ceja (Rich) So., Christopher Lopez (Rich) So., Brennen Brooks (DA) Jr., Malik Cannon (JS) Sr., Sean Jackson (JS) Sr., CAssian Castillo (SJND) So., Matt Graybeal (SJND) Fr., Danny Gonzalez (SJND) Jr., Mark Armanderez (Herc) So., Justin Mahley (Herc) Fr., Colin Karck (SJND) Fr., Matthew Clarine (Herc) So., Tutu Trujillo (Kenn) Jr., Robert Henriquez (DA) Sr.

Lacrosse-B

All-EBAL

Most Valuable Player

Jack McCormick (De La Salle) Sr.

First Team

Attack -- Cade Bailey (DLS) Jr., Jerome Rigor (Foothill) Sr., Tanner Christoff (Granada) So.; Midfield -- Will Montero (DLS) Sr., Andrew Simor (Monte Vista) Sr., Peter Tagliaferri (San Ramon Valley) Sr.; Defense -- Matt Hennis (DLS) Sr., Mike Garrigan (MV) Sr., Aran Roberts (San Ramon Valley) Jr.; LSM -- Doug Strazza (DLS) Jr.; FOGO -- Chase Miller (Foot) Sr.; Perry Wong (California); G -- Cameron Bowlby (SRV) Sr.

Second Team

Attack -- Austin French (SRV) So., Keenan Christoff (Gra) So., Jeff Snyder (Amador Valley) Sr.; Midfield -- Mac Morgan (Livermore) Sr., Steven Patrick (Foot) Sr., Michael Barbier (Foot) Sr., Travis Head (Gra) Sr.; Defense -- Tom Reigelman (DLS) Sr., Matt Peter (MV) Jr., Connor Veit (AV) Jr.; LSM -- Bryce Powada (Cal); Goalie -- Alex Shon (AV) Sr.

Honorable Mention

Attack -- Devin Spencer (MV) Fr., Wiley Bonham (MV) Fr., Jaime Preston (Cal), Alec Ledbetter (Cal), Conner Neads (Gra) Jr., Stephen Wilm (DLS); Midfield -- James Ellis (Liv) Sr., Nick Vickers (Liv) Sr., Jackson Teague (DLS) Sr., Jack Sauer (MV) Jr., Ben Spencer (MV) Sol., Nick Garlieb (SRV) Sr.; Defense -- Niko Souza (SRV) Jr., Taylor Disbrow (Liv) Jr., Logan Winn (Foot) Jr., Jordan Cain (AV) Sr.; LSM -- Patrick Ward (SRV) Jr.; Goalie -- Julian Buenrostro (Gra) Sr.

Lacrosse-G

All-EBAL

Most Valuable Player

Kerianne Hunt (Carondelet) Sr.

First Team

Attack -- Erin Jeffery (Car) Sr., Lindsey Kail (Foothill) Jr., Cambi Cukar (Amador Valley) Jr., Justine Chinn (AV) Sr.; Midfield -- Laura Klein (Foot) Sr., Evan Murphy (AV) Jr., Ashlyn Goerz (Monte Vista) Sr.; Defense -- Madison Castelein (Car) Jr., Tess Kevorkian (San Ramon Valley) Sr., Kira Ewanich (AV) Jr., Erin Morrison (MV) Jr.; UTL -- Jackie Gilbert (AV) So.; Goalie -- Allie DaCar (AV) Jr.

Second Team

Attack -- Cali Castagnola (Car) Sr., Mari Waidelich (MV) So., Nicole Price (California) Jr., Molly Kuptz (Car) Sr., Alexa Milus (Foot) Sr.; Midfield -- Gabbi Klein (MV) So., Ari Barry (Cal) Sr., Morgan Castelein (Car) Sr.; Defense -- Hannah McGillivary (AV) So., Cierra Kocik (Car), Alyssa Keiner (Foot), Mackenzie Rendich (Cal) Jr.; Goalie -- Katie Merritt (Car) Sr.

Honorable Mention

Lauryn Hayashi (AV), Sabrina Ehlert (Foot), Kaitlyn Bulhoes (Livermore), Haylet Forrester (SRV), Maxine Pacheo (Granada), Aria Dang (Liv), Meghan Ramsey (Gra), Kristen Young (Liv), Ashley Breyer (Liv), Megan Gandsey (SRV), Taylor Cuenin (SRV), Shannon Geary (Cal), Sarah Monday (cal), Rachel Lyall (Cal), Victoria Winter (Gra), Jordyn Brauer (Gra).

Softball-prep

All-TCAL-Rock

First Team

Nicole Nordahl (Albany) Jr., Sydney Shipley (Pinole Valley) Sr., Cynthia Duenas (PV) Jr., Bailey Simmons (PV) Jr., Meghan Bradbury (Salesian) So., Zoe Conley (Salesian) Jr., Sarah Stenger (St. Mary's) So., Zaria Meshack (St. Patrick-St. Vincent) Jr., Dot Bibb (SPSV) Jr.

Second Team

Jessica Rogers (PV) So., Rachel Pozos (PV) Sr., Amoni Lauderdale (PV) Sr., Ceci Salas (PV) Sr., Alicia Rosales (Sal) Sr., MAdison Pozzi (Sal) Fr., Michelle Edwards (Sal) Sr., Nicci Barker (SPSV) Jr., Jaydee Boursaw (SPSV) Fr.

Honorable Mention

Lindsay Erickson (Sal) Sr., Isabel Oceguera (Sal) Sr., Casey Vargas (Sal) Sr., Jocelyn Orellana (EC) Jr., Jacky Gutierrez (EC) Sr., Julia Celesia-Hollander (EC) So., Cory Labov (SM) Sr., Jane Xu (Alb) Fr., Taya de Alba (SPSV) So., Jennifer Adams (SPSV) Jr.

All-TCAL-Stone

Most Valuable Player

Aneykaila Crevani (St. Joseph Notre Dame) Fr.

First Team

Olivia Ballesteros (SJND) So., Grace Oransky (SJND) Fr., Julia Tupuola (Kennedy) Jr., Kayla Gonzalez (John Swett) Jr., Toriana Blackwood (Richmond) Jr., Tianna Porter (De Anza) Jr., Kamille Byrd (Hercules) Sr., Sydney Cooper (Herc) Sr.

Second Team

Diandra Tidwell (DA) Fr., Moesha Samuel (Rich) Jr., Kaitlyn Lourenco (JS) Fr., Melissa Addiego (JS) Jr., Maria Llose (Kenn) So., Lenzie Chao (Kenn) Jr., Jonna Mallillin (SJND) Jr., Alexis Muchtar (Herc) Jr., Amanda Mattoon (SJND) Jr.

Honorable Mention

Madina Naik (Herc) Sr., Dominique Washington (Herc) Sr., Kealani Remigio (Herc) Jr., Daisy Boutelle (Herc) Jr., Teioni Porter (DA) Sr., Destiney Norsouvanh (Rich) Sr., Perla Ponce (Rich) Sr., Zueliyna Garcia (Rich) Jr., Alexus Dailey (JS) Sr., Alexis Vargas (JS) Sr., Shannon Fowler (JS) Sr., Celina Conner (JS) So., Rachelle Lee (Kenn) Jr., Natalie Frost (Kenn) Jr., Sara Dionisio (SJND) Sr., Gabriela Hinojosa (SJND) Sr., Riel Aguinaldo (SJND) Fr.

Volleyball-B

All-EBAL

Most Valuable Player

Ryan Genn (Amador Valley) Sr.

First Team

Grant Badstubner (San Ramon Valley) Sr., Ben Nilsen (Granada) Jr., Ryan Jensen (California) Sr., Roy Xue (AV) Sr., Cory Frederickson (Foothill) Jr., Matt Lee (F) Sr., Grant Hawkins (SRV) Sr.

Second Team

Adam Vignaroli (SRV) Sr., Alex Long (De La Salle) Jr., Ben Davidson (Livermore) Sr., Anthony Clowers (AV) Jr., Blake Nichols (Monte Vista) Sr., Blake Barkdull (AV) Sr., Matt Malmrose (AV) Sr.

Honorable Mention

Julian Egoian (DLS) Jr., Scott Talley (SRV) Sr., Nick Duchesne (G) Jr., Alex Kawahara (L) Jr., Connor Keowen (C) Fr., Chris Yerina (MV) Sr., Nick Callery (F) Sr., Jared Layton (F) Sr., Will Dormann (AV) Sr.

All-MVAL

Most Valuable Player

S Andrew Cecere (Kennedy)

First Team

MB -- Michael Pacheco (Moreau Catholic), Brennon Ng (Mission San Jose), Anant Gill (Washington); OH -- Conan True (MC), Jalen Ponco (American), Alvin Zhou (MSJ), Brennan Moore (Wash); Setter -- Michael Radich (MC), Andrew Cecere (Kenny); Libero -- Gabriel Astorga (American), Chris Trinh (James Logan).

Second Team

MB -- Anthony Davidson (Kenn), Ryan Nicanor (JL); OH -- Nick Kinast (MC), Sagar Singh (Amer), Alex Loi (JL); Setter -- Matthew Chow (Amer), Ariz Khojazada (JL); Libero -- Andy Maldonado (MC).

Honorable Mention

Rigo Carvajal (MC), Zachary Peterson (Kenn), Marcelus Waterfield (Kenn), David Johnsen (Amer), Khrystien Ocampo (JL), Jeffery Cruz (JL), Charles Nguyen (MSJ), Justin Moore (Wash).