Badminton-Prep

All-MVAL

First Team Singles

Jordy Supandi (American), William Cheung (Mission San Jose), Vincent Liaw (Washington), Jeffery Chang (MSJ), Alec Prasertsanit (Kennedy), Lanaiya Legaspi (Kenn), Alena Wang (James Logan), Angela Zhang (MSJ), Joanna Wu (MSJ), Chew Chai (Amer).

First Team Doubles

Derrick Long/Chris Zhang (MSJ), Patrick Chen/Steven Chow (MSJ), Justin Chung/Robert Nguyen (JL), Khloe Heath/Bernadette Perenne (Moreau Catholic), Rebecca Wan/Alisia Lu (Dougherty Valley), Brianna Medina/Jessica Yang (JL), Lucy Wang/Lily Wen (DV).

First Team Mixed Doubles

Yone Lee/Gloria Ku (Kenn), Melissa Wu/Kevin Chan (MSJ), Douglas Pan/Tiffany Chua (JL), HinHin Wong/Shenlum Tang (MSJ).

Baseball-Prep

All-BCL-East

Most Valuable Player

P Cameron Cotton (Athenian)

Most Outstanding Pitcher

Steven Farinaro (Head-Royce)

First team

INF -- Vince Volpatti (VC) Jr., Josh Stevens (VC) Jr., Brian Lin (College Prep) Sr., Nico Hoerner (HR) So., Chris Johnson (RC) Sr.; OF -- Jamey Smart (Ath) Jr., Tynan Challenor (HR) Sr., Will Cantrell (VC) Sr., Cristian Hernandez (Bentley) Jr.; P -- Jared Dalrymple (Valley Christian) Jr., Jake Collishaw (VC) Jr., Josh Lim (Redwood Christian) So.; C -- Jeff Lancaster (CP) Jr.; UTL -- Reid Gibbs (HR) So.

Second Team

INF -- Alex Clemens (CP) Jr., Tyler Huntington (Ath) Jr., Eian Peters (HR) Jr., Matt Forster (HR) Jr.; OF -- Dom Rettig (CP) Sr., Hunter Schaefer (VC) Jr.; P -- Jack Coburn (Bent) Jr., Max Gordon (Bent) Jr.; C -- Marcos Valencia (RC) Sr.

Honorable Mention

INF -- Jake Bass (CP) Jr., (HR) So.; Justin Dzoan (RC) Jr.; C -- Evan Opperman (VC) Sr., Dylan Dewalt (Ath) So., Brian Huitt (Bent) Jr., C.J. Novogradac

All-DFAL

Most Valuable Player

1B/P Trent Shelton (Campolindo) Sr.

Most Valuable Pitchers

Johnny York (Acalanes) Sr.

First Team

IF -- Ryan Morris (Dublin) Sr., Brian Hsu (Dougherty Valley) Jr., Sawyer Gieseke (Las Lomas) Sr., Dennis Karas (Campo) Jr., Robbie Tenerowicz (Campo) Sr., Ian Clark (DV) Sr.; OF -- Shawn Vincent (Dub) Sr., Conor Bruen (Miramonte) Sr., Cody Snider (DV) Sr., Grant Lacount (LL) Sr.; P -- Andrew Merken (Aca) Sr., Matt Ledrech (Campo) Jr.; C -- Jack Veasey (Aca) Sr.; DH -- Connor Platt (LL) Sr.; UTL -- Ryan Hooper (Campo) Sr.

Second Team

IF -- Jake Berry (Aca) Fr., A.J. Welsh (Aca) Sr., Anthony Taliaferro (Alh) Sr., Connor McNally (Campo) So., Danny Uesugi (LL) Jr., Blaine Jarvis (LL) So., Angelo Martino (Alh) So.; OF -- George McConnell (Mira) Sr., Nico Perez (DV) Sr., Tyler Supple (Aca) Sr.; P -- Tucker Pulliam (Dub) Sr., Ian Clark (DV) Sr.; C -- Bennett Stehr (Mira) Jr.; DH -- Brandon Armosino (Mira) Jr.; UTL -- Ryan Winkler (DV) Sr.

Honorable Mention

Neil Lang (Aca) Sr., Nick Halle (LL) Sr., Draco Roberts (DV) Sr., Alex Cappa (Dub) Sr., Adam Remotto (Campo) So., James Vaccaro (Mira) Fr.

Gold Glove

Tristan Elias (Dub) Sr., Ethan Little (Alh) Sr., Conor Bruen (Mira) Sr., Nico Perez (DV) Sr., Austin Fisher (Aca) Jr., Adam Remotto (Campo) So., Sawyer Gieseke (LL) Sr.

All-MVAL

Most Valuable Player

P Alex Martinez (James Logan) Sr.

First Team

INF -- Alex Roque (NM) Sr., Pablo Artero (Kennedy) Sr., Nick Quejado (Washington) Sr., Cesar Jimenez (JL) Sr.; OF -- Cal Stevenson (NM) Sr., Latrel Harris (W) Sr., Amalani Fukofuka (JL) Sr.; P -- Ulysses Ramos (JL) Sr., Alex Martinez (JL) Sr., C -- Josh Roman (Newark Memorial) Sr.; DH -- Dennis Kay (American) Sr.; UTL -- Brandon Sewell (W) Sr.

Second Team

INF -- Jaramy Jacobs (W) Sr., Scott Harvard (MSJ) Sr., Walter Ott (A) Sr., Devin Martinez (Irvington) Sr.; OF -- Adriano Arroyo (NM) Jr., Nate Goodwin (Kennedy) Sr., Steven Kwan (W) So.; P -- Ed Bedolla (W) Sr., Brandon Facha (Mission San Jose) Sr.; C -- Jason Childs (JL) Sr.; DH -- Harrison Maffei (JL) Sr.; UTL -- Joe Hockett (A) Jr.

Honorable Mention

INF -- Edgar Gonzalez (NM) So., Jacob Ramirez (NM) So.; OF -- Mark Wiscombe (Kenn) Jr., Jeff Chu (MSJ) Sr., Niam Knox (A) So., Anthony Camarena (JL) Jr., Sefath Yasini (JL) Sr.; P -- Willie Traynor (NM) So.; C -- Devon Jones (MSJ) Sr.; DH -- Tommy Bass (Irv) Sr., Jacob Zertuche (Moreau Catholic) Jr.; UTL -- Daniel Parsons (Irv) Sr.

Golf-B

All-MVAL

Most Valuable Player

Louie Chen (Irvington)

First Team

Caleb Choi (Irv), Louie Chen (Irv), Blake Ramos (Moreau Catholic), Pranav Mohan (MC), Jake Malone (Kennedy), Jeffrey Choi (Irv), Mikey Slesinski (Irv), Bryan Yan (Mission San Jose), Alex Wei (MSJ), Jose Montes (MC).

Softball-prep

All-BCL-East

Most Valuable Player

Clare Dunnegan (Redwood Christian) Jr.

First Team

INF -- Sarah Shipe (HN) Sr., Allie Davis (RC) Jr., Alana Bonales (HN) Sr., Jena Forsberg (RC) Jr.; OF -- Khalaylah Joseph (HN) Fr., Jacqui Price (VC) Jr., Gabby Juslin (RC) Jr.; P -- Rachel Sanders (Holy Names) Jr., Lil Jansen (College Prep) So.; C -- Jordan Huemoeller (RC) So.; UTL -- Kenzi Schlag (Livermore Valley Charter) So.

Second Team

INF -- Alex Aqua (VC) Sr., Izzy Ayad (VC) Sr., Vanessa Garcia (RC) Sr., Carolyn Dundes (CP) Sr.; OF -- Nyara Knight (HN) Sr., Darriyan Thomas (CSD) Jr., Jamie McPherson (RC) Fr.; P -- Lauren Huizer (VC) Jr., Lauren Santo Domingo (Athenian) So.; C -- Emily Livermove (Ca. School for the Deaf) Sr.; UTL -- Rebekah Rogers (VC) Sr.

Honorable Mention

Harriet Pearlstein (HN) Sr., Claire Shellem (CP) Sr., Faith Anderson (VC) Jr., Megan Lucas (LVC) So., Selina Wang (Oakland Military) Jr., Marissa Costa (RC) So., Julia Espino (Ath) Fr., Emma Boeckling (Head-Royce) Jr., Natalie Brentham (CSD) So.

All-DFAL

Most Valuable Player

1B Nicole Curry (Alhambra) Jr.

Most Valuable Pitcher

Erin Enke (Alhambra) Jr.

First Team

IF -- Gina Pagan (Miramonte) Jr., Hailey Sparacino (Alh) Jr., Lauren Echsner (Dougherty VAlley) Sr., Kylee Perez (Alh) Jr.; OF -- Jazzana McIntosh (Alh) Sr., Cara DiMercurio (Alh) Fr., Bella Gonsalves (Alh) Sr.; P -- Natalie Goepel (Acalanes) Sr.; C -- Mia Monopoli (Aca) Sr.; DH -- Savana Spencer (Las Lomas) Jr.; UTL -- Allie Puatu (DV) Jr.

Second Team

IF -- Kaitlyn Johnson (Aca) Fr., Danielle Thomas (Campolindo) So., Zoe Marrott (Campo) Fr., Carolyn Lee (DV) So.; OF -- Sarah Reynolds (Campo) Sr., Brianna Molina (Dublin) Sr., Jamie Jacobs (Aca) Sr.; P -- Shelley Suhling (Campo) Sr.; C -- Courtney Kelly (Alh) So.

Honorable Mention

IF -- Shelby Husted (LL) So., Katrina Galloway (DV) So., Phoebe O'Loane (DV) Sr., Christina Sayer (DV) Sr., K.K. Boyd (Alh) Jr., Amanda DeVecchi (Mira) Fr., Kristen Marks (Dub) Jr., Natalie Miller (Dub) Sr., Samantha Lotman (Dub) Jr.; OF -- Kaitlin Scheid (DV) So., Amanda Lee (DV) Sr., Colby Matsumoto (DV) Jr., Madeline Cervantes (Alh) Fr., Caitlin Kozicki (Mira) So., Grace Barosky (Mira) Sr., Staci Schober (Dub) Sr.; P -- Stephanie Merholl (LL) Sr., Shelby Clemons (Alh) So., Sarah Alford (Mira) Sr., Katlyn Whitt (Dub) Jr.; C -- Veronica Lochet (LL) So., Kristen Ghamghami (Campo) Jr., Kelly Gong (Dub) So.; DH -- Breanna Correll (Mira) Sr.

All-MVAL

Most Valuable Player

P Raeann Garza (James Logan) Sr.

First Team

INF -- Megan Furtado (Kennedy) Sr., Nikki Sinodinos (Washington) So., Dahlen Dennis (Irvington) So., Lauren Brown (Moreau Catholic) Jr., Alexandria Gibson (American) Sr., Deanne Garza (JL) So., Laurisa Hernandez (Newark Memorial) Jr.; OF -- Breana Pearsall (MC) So., Kimberly Goulart (JL) Sr., Sydnee Strong (NM) So.; P -- Raeann Garza (JL) Sr., Kimberly Nelson (Amer) Jr.; C -- Caley Bonansea (JL) Sr.; UTL -- Lindsay Carroll (W) Sr., Shannon Rodriguez (Irv) Jr., Michaela Burpee (JL) So.

Second Team

INF -- Cassidy Lyon (MC) Sr., Shelby Hodges (Amer) Sr., Melina Rodriguez (JL) Sr., Clarissa Blaquera (JL) Sr.; OF -- Alyssa Montoya (W) Fr., Kylie Mahana (Irv) Jr., Christina Brown (Amer) So., Megan Bravo (NM) Sr., P -- Angelina Lombardi (W) Sr., C -- Alia Monges (Mission San Jose) So., Leilani Akia (MC) Sr.; UTL -- Muntaha Samad (MSJ) Sr., Regan Rodriguez (NM) Jr.

Honorable Mention

Christine Thompson (Amer) Sr.