Team scores

Division I: Crow Canyon Country Club 3072.50, Round Hill Country Club 2210.50, Blackhawk 1464.50, Dana Hills 1351.50, Springbrook 1190.50, Orinda Country Club 1150, Sleep Hollow Legends 1090.50, Dapa 1046, Scottsdale 1016.50, Valley Vista 806, Forest Park 748.50, Larkey Sharks 699, Orinda Park Pool 540

Division II: Sycamore 633, Rancho Colorados 519, Diablo 454, Meadow Swim & Tennis 393, Moraga Country Club 343, Woodlands 339.50, Rancho San Miguel 339, Walnut Creek 334.50, Sun Valley Rays 326.50, Pleasant Hill Aquatics 291, Pleasant Hill Dolfins 275, Moraga Ranch 273, Lmya Dolphins 272, Brentwood Dolphins 185

Division III: Walnut Heights 224.50, Bishop Estates 204, Forest Hills 197, West 185, Aquaknights 179, LAs Trampas 171, Martinez Community 139, Danville 131, Dewing Park 129, Livorna Dolphins 121.50, Springwood 116, Ygnacio Wood 114, Hercules 110.50, Pinole 102.50, Moraga Valley 102, Indian Valley 95, San Ramon 80.50, Oakhurst Country Club 80, Miramonte 63, Crockett 58, Vista Diablo 58, Antioch Delta 54, Campolindo Cabana Club 50, Gehringer 21.50, Rudgear Estates 14.50, Oakwood Athletic Club 9, Rudgear Meadows 8

Individual results

Boys 6U


Advertisement

25 freestyle: Cristian Sanchez (Walnut Heights) 16.99;

25 breaststroke: Nicholas Woolery (Antioch Delta) 23.68;

100 medley relay: Valley Vista (Gaborka Skov, Oliver Knoflick, Benjamin Nonaka, Dane Karson) 1:30.61;

25 backstroke: Nicholas Woolery (Antioch Delta) 20.56;

25 butterfly: Cristian Sanchez (Walnut Heights) 19.52;

100 freestyle relay: Springbrook (Riley Meadows, Adam Caicedo, Will Forschler, Mason Schlehr) 1:20.19

Boys 7-8

25 freestyle: Nick Vonderahe (Round Hill) 13.62;

25 breaststroke: Colton Seastrand (Dana Hills) 18.44;

100 medley relay: Dapa (Sawyer Jones, Chase King, Jack Moxley, Jake Hensley) 1:06.74;

25 backstroke: Colton Seastrand (Dana Hills) 16.76;

25 butterfly: Adrian Bennett (Brentwood) 15.72;

100 IM: Nick Vonderahe (Round Hill) 1:16.46;

100 freestyle relay: Blackhawk (Sawyer Hodson, Sam Seybold, Parker Beilke, Robby Brents) 58.42

Boys 9-10

50 freestyle: Ryder Hagan (Blackhawk) 26.50;

50 breaststroke: Ashton Galera (Round Hill) 35.70;

200 medley relay: Blackhawk (Nicholas Chang, Alex Seybold, Casey Peterson, Ryder Hagan) 2:02.61*;

50 backstroke: Tucker Peterson (Round Hill) 30.46*;

50 butterfly: Ryder Hagan (Blackhawk) 28.23*;

100 IM: Tucker Peterson (Round Hill) 1:07.81;

200 freestyle relay: Blackhawk (Casey Peterson, Alex Seybold, Isaac Kim, Ryder Hagan) 1:50.16*

Boys 11-12

50 freestyle: Clayton Seastrand (Dana Hills) 24.36;

50 breaststroke: Sean Iritani (Crow Canyon) 31.05;

100 IM: Sean Iritani (Crow Canyon) 1:02.24;

200 medley relay: Crow Canyon (Sean Iritani, Nicholas Lee, Matthew Muaddi, Warren Hsiao) 1:53.53*;

50 backstroke: Allen Dempster (Round Hill) 28.02;

50 butterfly: Clayton Seastrand (Dana Hills) 27.02;

200 freestyle relay: Crow Canyon (Matthew Muaddi, Nicholas Lee, Warren Hsiao, Sean Iritani) 1:40.50*

Boys 13-14

50 freestyle: Teagan Cheney (Crow Canyon) 22.44;

50 breaststroke: Arie Vanhoven (Forest Park) 28.86;

100 IM: Andrew Rodriguez (Scottsdale) 54.81;

200 medley relay: Crow Canyon (Jack Mullen, Cameron Gardner, Daniel O'Connell, Teagan Cheney) 1:43.63*;

50 backstroke: Ryan Iannaccone (Dana Hills) 25.74;

50 butterfly: Andrew Rodriguez (Scottsdale) 23.83;

200 freestyle relay: Crow Canyon (Cameron Gardner, Teagan Cheney, Jack Mullen, Daniel O'Connell) 1:33.34

Boys 15-18

50 freestyle: Clay Peterson (Round Hill) 44.99*;

100 breaststroke: Sloan Volenec (Forest Park) 59.60;

100 IM: Andrew Downs (Round Hill) 53.74;

200 medley relay: Round Hill (Andrew Downs, Darren Poon, Zachary Allen, Clay Peterson) 1:34.67;

100 backstroke: Andrew Downs (Round Hill) 54.43;

100 butterfly: Zachary Allen (Round Hill) 50.08*;

400 freestyle relay: Round Hill (Clay Peterson, Andrew Downs, Zachary Allen, Liam DeWarns) 3:08.19*

Girls 6U

25 freestyle: Kyla Joseph (Bishop Estates) 16.99;

25 breaststroke: Kaya Andersen (Ygnacio Wood) 23.32;

100 medley relay: Springbrook (Sadie Suppiger, Ella Del Rosario, Clara O'Connor, Addison Dankworth) 1:25.45;

25 backstroke: Sadie Suppiger (Springbrook) 19.70;

25 butterfly: Addy Vonderahe (Round Hill) 17.81;

100 freestyle relay: Springbrook (Addison Dankworth, Tess Schirmer, Clara O'Connor, Sadie Suppiger) 1:16.46

Girls 7-8

25 freestyle: Gretta Callison (Livorna) 13.74*;

25 breaststroke: Juliannah Colchico-Greely (Forest Park) 18.17;

100 medley relay: Crow Canyon (Kate Christian, Aria Capelli, Shelby Lew, Bailey Hartman) 1:02.42*;

25 backstroke: Kate Christian (Crow Canyon) 16.20*;

25 butterfly: Natalie Aiken (Sleepy Hollow) 14.60;

100 IM: Juliannah Colchico-Greely (Forest Park) 1:18.18;

100 freestyle relay: Crow Canyon (Aria Capelli, Lillian Struempf, Bailey Hartman, Kate Christian) 56.04*

Girls 9-10

50 freestyle: Karlie Seastrand (Dana Hills) 27.10;

50 breaststroke: Ana Jih-Schiff (Crow Canyon) 33.30*;

200 medley relay: Crow Canyon (Taylor Christian, Ana Jih-Schiff, Kayla Gregory, Natalie Peete) 2:09.69;

50 backstroke: Karlie Seastrand (Dana Hills) 31.01;

50 butterfly: Natalie Ung (Orinda Park) 30.41;

100 IM: Ana Jih-Schiff (Crow Canyon) 1:07.85*;

200 freestyle relay: Round Hill (Annika Sharma, Juliana Kiepen, Marisa Bottaro, Kendall Johansson) 1:56.73

Girls 11-12

50 freestyle: Jenna Seaman (Crow Canyon) 25.36;

50 breaststroke: Gigi Baldacci (Round Hill) 30.97*;

100 IM: Jewel Roemer (Sun Valley) 1:03.32;

200 medley relay: Blackhawk (Maya Price, Belle Peterson, Elsie Harrison, Alexis DePaco) 1:54.73;

50 backstroke: Jewel Roemer (Sun Valley) 29.06;

50 butterfly: Alexis DePaco (Blackhawk) 27.34;

200 freestyle relay: Blackhawk (Belle Peterson, Elsie Harrison, Maya Price, Alexis DePaco) 1:43.55

Girls 13-14

50 freestyle: Bryn McGowan (Walnut Creek) 24.39;

50 breaststroke: Madison Davis (Round Hill) 30.73;

100 IM: Sophia Kosturos (Orinda CC) 1:00.37;

200 medley relay: Crow Canyon (Zoie Hartman, Julia Eder, Maddie Taylor, Lauren Gerhart) 1:52.60;

50 backstroke: Katie Gray (Crockett) 26.92*;

50 butterfly: Sophia Kosturos (Orinda CC) 25.93*;

200 freestyle relay: Crow Canyon (Maddie Taylor, Lauren Gerhart, Rachel Rosen, Zoie Hartman) 1:40.37*

Girls 15-18

50 freestyle: Cailey Steffens (Crow Canyon) 52.16;

100 breaststroke: Sarah Klass (Crow Canyon) 1:06.13;

100 IM: Sarah Klass (Crow Canyon) 1:00.07*;

200 medley relay: Crow Canyon (Haley Talbot, Sarah Klass, Hayley Forester, Cailey Steffens) 1:53.35;

100 backstroke: Morgan Fissel (Blackhawk) 1:00.44;

100 butterfly: Tori Yee (Orinda CC) 58.64;

200 freestyle relay: Crow Canyon (Cailey Steffens, Sarah Klass, Haley Talbot, Brittanie Lovett) 1:39.84

* -- new meet record