Baseball

All-EBAL

MVP - Pitcher

Conor Neumann (San Ramon Valley) Sr.

MVP - Field player

Casey Soltis (Granada) Sr.

First team

P -- Jordan Ott (Amador Valley) Sr.; OF -- Nick Hermes (Foothill) Sr., Dominic Foscalina (Livermore) So., Michael McAdoo (De La Salle) Sr.; INF -- Cameron Santos (Cal) Sr., Ryan Anderson (Foothill) Sr., Nick Poirier (SRV) Jr.; 1B -- Chris Williams (DLS) Sr.; C -- Andrew Schatz (DLS) Jr.; UTL -- John Velasco (DLS) Sr.; DH -- Matty Proete (Gran) Sr.

Second team

P -- Thomas Triantos (Liv) Jr., Justin Hooper (DLS) Jr.; OF -- Max Sanderson (Foot) Sr., Grant Hiramine (SRV) Sr., Zac Guardino (Cal) Jr.; INF -- Trent Kravitz (Cal) Jr., Ryan Weisenberg (SRV) Sr., Austin Piscotty (AV) Sr.; 1B -- Drew Webber (Liv) Sr.; C -- Nate Kanat (SRV) Sr.; UTL -- Steven Nice (AV) Jr.; DH -- Reubin Mercado (Foot) So.

Honorable mention

P -- Mike Podany (Cal) Jr., Sam Carter (MV) Sr., Alex Barden (SRV) Sr., Connor Loar (SRV) Sr., Alex Zwingle (AV) Sr., Tyler Staniford (AV) Sr., Henry Alms (DLS) Sr., Alex Ross (DLS) Sr., Robert Chioino (Gran) So., Turner Hartley (Gran) Sr., Jon Freshman (MV) Sr.; UTL -- Noah Robbins (Liv) Sr.; INF -- Mike Moroney (SRV) So., Bradley Plaschkell (AV) Sr., Austin Dondanville (DLS) Sr., Charlie Zabaonis (MV) Jr.; OF -- A.J. Curtis (AV) Jr., Ryan Mathia (Gran) Sr.; C -- Lucas Halstead (MV) Sr.; DH -- Jake MacIntosh (AV) Sr.


Advertisement

Boys Golf

All-DFAL

Most Valuable Player

Will Brueckner (Acalanes) Sr.

First team

Jacob Solomon (Dublin) Jr., Henry Cassriel (Miramonte) Sr., Hayden Hui (Dub) Jr., Manny Manzone (Campolindo) Sr., Ash Hakim (Dougherty Valley) Fr., Williams Choi (Dub) Jr., Zach Cristman (Alhambra) Jr.

Second team

Robert Young (Camp) Jr., Zach Hammer (Alh) Sr., Jim Coon (Camp) Sr., Kent Kao (Mira) Jr., Kennedy Kim (Aca) Jr., Ben Hy (Dougherty Valley) Jr., Austin Fischer (Camp) So.

All-EBAL

Most Valuable Player

Tanner Hughes (Foothill)

First team

Zach Smith (Amador Valley), Josh Macarthy (De La Salle), Ryan Maund (Foot), Ryan Knop (Foot), Connor Blick (San Ramon Valley), Chris Parkinson (SRV).

Second team

Alex Bommarito (AV), Noah Woolsey (AV), Justin Nuval (DLS), Raj Chekuri (Foot), Adam Mistretta (Livermore), Christian Banke (Monte Vista).

Boys LacrossE

All-DFAL

Most Valauble Player

G Sam Tomei (Las Lomas) Sr.

First team

Attack -- Adrian Jeffries (Acalanes) Jr., Colin Rutan (LL) Jr., Robbie Stern (Aca) Sr.; Mid -- Jack Mariani (Aca) Sr., Peter Mitchell (Aca) Sr., Austin Warner (LL) Sr.; Def -- Jack Deveny (Aca) Sr., Brian Maiken (Aca) So., Marshall Morse (Aca) Sr.; LSM -- Vinnie Gladden (Aca) Jr.; Goalie -- Cam Bosshart (Aca) Sr.

Second team

Attack -- Nathan Brickman (Aca) So., Drew Cirelle (Campolindo) Fr., Tyler Sinnott (LL) Jr.; Mid -- Sam deRoque (Aca) Jr., Kevin Hull (Camp) Jr., Will Rack (Camp) Fr., Sam Tuttle (Miramonte) Jr.; Def -- Joshua Chen (Mira) Jr., Matt Moran (Mira) Sr., Alex Runte (LL) Sr.; LSM -- Spencer Hardwick (Mira) Jr.

Honorable mention

Attack -- Austin Mello (Camp) So., Mitchell Rom (Dougherty Valley) Jr., Troy Stotka (LL) Sr.; Mid -- Sam Essabhoy (Mira) Jr., Tyler Henderson (Aca) So., Chris Lane (Aca) Jr., Kevin McCarthy (LL) So.; Def -- Spencer Beattie (Dublin) Sr., Michael Moore (Alhambra) Jr., Alex Wahl (Camp) So.; LSM -- Jack Vierra (DV) Jr.

All-EBAL

Most Valuable Player

Peter Tagliaferri (San Ramon Valley) Sr.

First team

Attack -- Keenan Christoff (Granada) Jr., Devin Spencer (Monte Vista) So., Austin French (SRV) Jr.; Mid -- Tristan Bayor (Amador Valley) Jr., Sam Isola (Foothill) Jr., Ben Spencer (MV) Jr.; Def -- Connor Veit (AV), Sr., Matt Peter (MV) Sr., Aran Roberts (SRV) Sr.; Long stick middie/defensive short stick -- Doug Strazza (De La Salle) Sr.; Face off specialist -- Sean Tomonari (AV); Goalie -- Josh Perlite (De La Salle) Jr.

Second team

Attack -- Cade Bailey (DLS) Sr., Tanner Christoff (Gra) Jr., Ryan Cobb (Livermore) Sr., Jamie Preston (California) Sr., Broder Heggelund (AV) Sr.; Mid -- Brett Inglesby (DLS) Sr., Tim Anaya (Gra) Sr., Angelo Beacon-Paglia (Cal) Sr.; Def -- Jake Pense (DLS) Sr., Nick Strailey (MV) Jr., NIko Souza (SRV) Sr.; LSM/DSSM -- Pat Ward (SRV) Jr., Face off specialist -- Sean Maloney (Foot); Goalie -- Daniel Aquilar (SRV) Jr.

Honorable mention

Attack -- Stephen Wilm (DLS) Sr., Cade Vlacos (Foot) Sr., Conner Neads (Gra) Sr., Clayton Frieders (Liv) Sr., Ben Morgan (Liv) Jr., Wiley Bonham (MV) So., Keegan Lancaster (SRV) So.; Mid -- Jack Sauer (MV) Sr., Carter Nichols (SRV) Jr.; Def -- Brooks Bain (AV) Sr., Logan Winn (Foot) Sr., Taylor Disbrow (Liv) Sr., Tyler Maddalon (MV) Jr., Joe Alarab (SRV) So.; LSM/DSSM --Bryce Powada (Cal) Sr.; Goalie -- Josh Miller (Foot) Sr., Peter Kravariotis (Cal) Sr.

Girls Lacrosse

All-DFAL

Most Valauble Player

Mid Chloe Landry (Acalanes) Sr.

First team

Attack -- Sophie Ross (Aca) Fr., Devyn Diolazo (Dougherty Valley) So.; Mid -- Kate Fellner (Aca) Sr., Hannah Friel (Miramonte) Sr., Caroline Tague (Mira) Jr., Mary Hildeburn (Campolindo) Jr., Natalie Baldacci (Las Lomas) Sr., Iman Hamze (Dublin) Sr.; Def -- Black Belfrey (Aca) Jr., Mica Zimmerman (Mira) Sr., Megan Adachi (Camp) Sr.; Goalie -- Chloe Tucker (DV) Jr.

Second team

Attack -- Rachael Purcell (Mira) Sr.; Mid -- Caith Wright (Aca) Jr., Lauren Burns (Camp) Jr., Amanda O'Brien (DV) Fr., Maddie Myers (LL) So., Jessica Smolin (Alhambra) Sr.; Def -- Alyssa Mueller (Aca) Jr., Kaitlin Fenn (Mira) Jr., Jacqueline Guelfi (Camp) Sr., Ellory Brunner (LL) Sr.; Goalie -- Dana Wong (Camp) Sr., Jenna Clingerman (Dub) Sr.

Honorable mention

Attack -- Rebecca Hull (Camp) Fr., Carlee Mercure (Alh) Jr.; Mid -- Jessica Bartling (LL) So., Xenia Perea (Dub) So., Olivia Mendoza (Alh) Jr., Lauren Pezja (Mira) So., Michaela Lopez (DV) So.; Def -- Lauren Sansone (Alh) Sr., Jade Fathollahi (DV) Jr.; Goalie -- Sam Repstad (Aca) So.

All-EBAL

Most Valauble Player

Mid Evan Murphy (Amador Valley) Sr.

First team

Attack -- Cambi Cukar (AV) Sr., Paige Elliott (San Ramon Valley) So., Nicole Price (California) Sr., Mari Waidelich (Monte Vista) Jr.; Mid -- Jackie Gilbert (AV) Jr., Maddie Castilein (Carondelet) Sr., Gabbie Klein (MV) Jr.; Def -- Sophia Brown (Foothill) So., Kira Ewanich (AV) Sr., Mollie Markey (Car) Sr., Morgan Taylor (Cal) So.; Utility -- Shannon Geary (Cal) Sr.; Goalie -- Allie Dacar (AV) Sr.

First team

Attack -- Hannah MacGillivray (AV) Jr., Corinne Lafayette (Car) Jr., Haley Forestar (SRV) Sr., Sabrinna Ehlert (Foot) Sr.; Mid -- Lindsey Kail (Foot) Sr., Cierra Kocik (Car) Sr., Taylor Cuenin (SRV) Jr.; Def -- Ryan Murphy (AV) So., Lizzie Whiteman (Car) Sr., Mackenzie Rendich (Cal) Sr., Lily Sauer (MV) So.; Goalie -- Sara Reid (MV) So.

Second team

Attack -- Andie Arden (AV) Sr., Sierra Hoggatt (Granada) Sr.; Mid -- Kristen Young (Livermore) Jr., Lexie Orr (Liv) So., Ashley Breyer (Liv) Jr., Katrina Frey (SRV) Sr., Sarah Monday (Cal) Sr., Victoria Winter (Gra) Jr.; Def -- Hannah Stapp (AV) Sr., Olivia Deuschman (Foot) Sr., Sara McCallister (Gra) Sr., Paige Fernando (Car) Sr.; Goalie -- Meghan Corbin (CaR) Sr., Aly Benko (Liv) So., Cameron Geiger (SRV) So., Rebecca Bernstein (Granada) Sr., Erin Cantoni (Cal) Sr.

Boys volleyball

All-EBAL

Most Outstanding Player

Cory Frederickson (Foothill) Sr.

First Team

Anthony Clowers (Amador Valley) Sr., Connor Keowen (California) So., Alex Long (De La Salle) Sr., Ben Nilsen (Granada) Sr., Bailey Militar (DLS) So., Sean Dayton (Livermore) Sr., Julian Egoian (DLS) Sr.

Second Team

Sahit Menon (AV) Jr., Andreas Dreifuerst (Cal) Sr., Scott Ficken (DLS) Jr., Cameron Susa (Monte Vista) Sr., Erik Thornally (Foot) Sr., Nick Duchesne (Gra) Sr., Dylan Campbell (Foot) Sr.

Honorable Mention

Chris Fregosi (DLS) Sr., Tyler Gilliland (Foot) Sr., Stephen Goode (Gra) Sr., Connor French (MV) Sr., Matt Jungclas (San Ramon Valley) So., Jason Yeo (Foot) Sr., Dominiex Kovacs (Gra) Sr., Alex Kawahara (Liv) Sr., Josh Miner (SRV) Sr.